Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf

Dr inż. Sławomir Nagnajewicz, dyrektor Filii Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku: – Rok temu w Filii Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku zainaugurowaliśmy Dni Przemysłu Drzewnego, które z założenia mają stać się platformą kontaktu firm zajmujących się przetwórstwem drewna i produkcją meblarską, uczniów szkół średnich Szczecinka i okolic, studentów oraz kadry naukowo-dydaktycznej Filii.W wydarzeniu tym udział wzięło kilkadziesiąt dużych przedsiębiorstw produkcyjnych z terenu Pomorza Środkowego oraz ponad ośmiuset gości.

W tym roku spotykamy się po raz drugi, chociaż w dość nietypowy sposób, bowiem z wiadomych względów jedynie za pośrednictwem łączy internetowych. Niemniej jednak przygotowaliśmy bogatą i ciekawą ofertę.

Na naszej stronie internetowej znalazły się prezentacje oferty handlowej firm z branży drzewnej i współpracy w obszarze badań nad innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi w ramach Centrum Pomiaru Fizycznych i Mechanicznych Właściwości Materiałów Drzewnych. Ponadto: prezentacje wybranych prac dyplomowych ubiegłorocznych absolwentów Filii oraz – specjalnie z myślą o naszych przyszłych studentach – kilka przykładowych zajęć dydaktycznych oraz e-pokój, w którym można online zasięgnąć informacji bezpośrednio u naszych absolwentów i studentów.

Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane naszą działalnością do zapoznania się z zamieszczonymi na stronie internetowej Filii materiałami, natomiast uczniów szkół średnich dodatkowo również do udziału w konkursie z wartościowymi nagrodami.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2968042936853805/

 

Z WPD – Filia Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku

 

Jednym z najważniejszych projektów edukacyjnych Politechniki Koszalińskiej w ostatnich latach było uruchomienie w 2016 roku Zamiejscowego Wydziału Przemysłu Drzewnego, przekształconego następnie w Filię Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku.

Nowa jednostka to wspólne przedsięwzięcie kilku partnerów, w tym Politechniki Koszalińskiej, szczecineckiej firmy Kronospan oraz samorządu miejskiego i powiatowego Szczecinka.

Filia powstała na zamówienie przemysłu drzewnego i była odpowiedzią na jego potrzeby kadrowe. Głównym inicjatorem prowadzenia studiów w Szczecinku była firma Kronospan, która zaproponowała władzom uczelni kształcenie poszukiwanych na rynku pracy specjalistów z zakresu drzewnictwa.

Dynamiczny rozwój branży drzewnej w ostatnich latach sprawia bowiem, że Polska staje się światowym liderem w tej dziedzinie. Powoduje to duże zapotrzebowanie na inżynierów, mających wiedzę i umiejętności pozwalające na projektowanie, użytkowanie i eksploatację zinformatyzowanych i zautomatyzowanych linii produkcyjnych.

Filia oferuje czteroletnie studia inżynierskie na kierunku Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym w dwóch specjalnościach: automatyka i utrzymanie ruchu oraz produkcja i projektowanie w przemyśle drzewnym. To kierunek o profilu praktycznym, dlatego szczególny nacisk kładziony jest na nabycie przez studentów umiejętności praktycznych pod okiem cenionych profesjonalistów i zdobycie doświadczenia zawodowego niezbędnego w dalszej karierze zawodowej.

Absolwenci Filii mają otwartą drogę do podjęcia pracy, zarówno w firmach zajmujących się przetwórstwem drewna i produkcją meblarską, jak również w przedsiębiorstwach produkcyjnych innych branż, bowiem są przygotowani do pełnienia funkcji specjalistów do spraw przygotowania produkcji, automatyzacji produkcji oraz utrzymania ruchu. W bliskiej perspektywie mogą pełnić funkcje kierownicze: głównego technologa, kierownika działu produkcyjnego lub konstruktora.

 

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl