Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf

Wstępny program konferencji zakłada pięć paneli tematycznych: „Zbrodnia Katyńska – niezabliźniona rana”, „Reakcje międzynarodowe na informację o Zbrodni Katyńskiej w 1943 r.”, „Zbrodnia Katyńska w pamięci zbiorowej i polityce historycznej”, „Zbrodnia Katyńska w refleksji artystycznej, filozoficznej i politycznej” oraz „Aspekty historyczne Zbrodni Katyńskiej”. Każdy panel zostanie zwieńczony debatą, pytania będą zadawane online.

Poza naukowcami z Politechniki Koszalińskiej, wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele różnych środowisk i instytucji, w tym: Instytutu Pamięci Narodowej, Instytutu Historii im. T. Manteuffla Polskiej Akademii Nauk, Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych, Polonia Institute w Los Angeles oraz uniwersytetów z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Bydgoszczy i Torunia.

Wśród wydarzeń towarzyszących zaplanowano: prezentację przygotowaną przez Koło Polskiego Związku Filatelistów (PZF) przy Politechnice Koszalińskiej im. Józefa Sudakiewicza oraz prezentację fotogramów Józefa Bibro z Koła Miejskiego PZF w Białogardzie.

Konferencja odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta RP i patronatem Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Partnerami są: Archiwum Państwowe w Koszalinie, Koło PZF przy PK, koszaliński oddział Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych (w tworzeniu). Pełną listę patronów i partnerów, podobnie, jak ostateczną postać programu, poznamy na początku kwietnia br.

Wydarzenie wpisze się w realizowany przez uczelnię projekt „Politechnika Koszalińska z historią”. Jednym z jego rezultatów będzie publikacja książkowa zawierająca treści referatów.


 

 

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl