Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
2021-02-24

Senat Politechniki Koszalińskiej przyjął w środę (24 lutego br.) uchwały w sprawie ustalenia programu studiów i zasad rekrutacji na nowy kierunek: Politologia 2.0. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, nowy kierunek znajdzie się w ofercie edukacyjnej Politechniki Koszalińskiej już w roku akademickim 2021/2022.

Jak podkreśla prof. Jacek Knopek z Katedry Studiów Europejskich Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej, pomysł uruchomienia kierunku Politologia 2.0 wychodzi naprzeciw zarówno potrzebom przedsiębiorców i instytucji współpracujących z uczelnią, jak i maturzystów – przyszłych studentów.

Zespół pracujący nad programem kształcenia na Politologii 2.0 w listopadzie i grudniu ub.r. przeprowadził badania ankietowe wśród pracodawców regionu i uczniów szkół średnich Koszalina. Wyniki potwierdziły potrzebę uruchomienia kierunku, który pozwoli absolwentom połączyć wiedzę i kompetencje społeczne z umiejętnościami cyfrowymi.

Szansa na pracę w urzędach i firmach prywatnych

Kierunek prowadzony będzie na Wydziale Humanistycznym, zajęcia poprowadzą wykładowcy tego wydziału, ale także współpracujący z nim praktycy. Studia na tym kierunku będą miały profil praktyczny. Odbywać się będą w trybie stacjonarnym na I stopniu kształcenia. Nauka potrwa 6 semestrów, a absolwenci uzyskają tytuł licencjata.

W ofercie dla studentów przygotowane są dwie specjalności:

- Cyberpolityka i e-administracja;

- Management polityczny 2.0.

Absolwenci zyskają kompetencje cyfrowe i szeroką wiedzę pozwalającą na działanie w społeczno-politycznych aspektach cyberprzestrzeni.

Opinie pracodawców wskazują na to, że w obliczu nowych wyzwań, które wynikają z zagrożenia epidemicznego, właśnie umiejętności informatyczne będą szczególnie cenne (praca zdalna). Kierunek pozwoli na podjęcie współpracy z administracją szczebla lokalnego i centralnego, jak również przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Absolwenci mają szansę na pracę m.in. w urzędach administracji centralnej i organach administracji państwowej, w urzędach gmin, starostwach i urzędach marszałkowskich, w sektorze prywatnym, ale też np. wspierając partie polityczne czy think tanki.

Więcej nowych kierunków

Uruchomienie studiów na kierunku Politologia 2.0 uzależnione jest od uzyskania zgody Ministerstwa Edukacji i Nauki, które wcześniej musi zasięgnąć opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Politologia 2.0 to kolejny kierunek, który w następnym roku akademickim chce zaoferować Politechnika Koszalińska. W styczniu br. Senat uczelni przyjął uchwały dotyczące uruchomienia dwóch innych kierunków: Sieci i Instalacje Budowlane na Wydziale Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji oraz Bioanalityka Chemiczna na Wydziale Mechanicznym. Nowe kierunki powinny znaleźć się w ofercie uczelni w roku akademickim 2021/2022.

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl