Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.Akceptuję
Printer Pdf
2021-01-27

Osiem semestrów kształcenia

Potrzebę uruchomienia studiów na nowych kierunkach sygnalizują zarówno przedsiębiorcy, jak i maturzyści, czyli kandydaci na studia. Zapotrzebowanie takie wskazują także przedstawiciele szkół ponadpodstawowych. Według przyjętych założeń studia na obu kierunkach odbywać się będą na pierwszym poziomie kształcenia i potrwają osiem semestrów. Absolwenci uzyskają tytuł inżyniera. W planach jest uruchomienie kształcenia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. 
Kierunek Sieci i instalacje budowlane, związany z szeroko rozumianym budownictwem, będzie powiązany dydaktycznie i naukowo z Wydziałem Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji (proces kształcenia wspierać będą także pracownicy dydaktyczni z innych wydziałów). Studia na tym kierunku będą miały profil ogólnoakademicki. 

Absolwenci zyskają wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu projektowania, wykonawstwa i eksploatacji systemów technicznego wyposażenia budynków, w tym systemów i instalacji służących do zaopatrzenia w wodę i ciepło, także z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Zdobędą wiedzę i kwalifikacje z zakresu budowy i eksploatacji sieci wodociągowych, kanalizacyjnych i cieplnych, systemów uzdatniania wody, zagospodarowania i oczyszczania ścieków oraz zagospodarowania odpadów. 

Studia na tym kierunku przygotują absolwentów do dalszej pracy naukowej, ale też do podjęcia starań o uzyskanie uprawnień do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

Studia o profilu praktycznym

Kierunek Bioanalityka chemiczna ma być powiązany dydaktycznie z Wydziałem Mechanicznym z dużym wsparciem wykładowców Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji oraz innych jednostek Politechniki Koszalińskiej. Studia na tym kierunku będą miały profil praktyczny, a kształcenie odbywać się będzie na I stopniu (studia inżynierskie) wyłącznie w trybie stacjonarnym. Studia przygotują absolwentów do realizacji własnych działań zawodowych bądź do podjęcia pracy w sektorze prywatnym i publicznym, w zawodach związanych z szeroko pojętą analityką, inżynierią i technologią chemiczną. 

Absolwenci będą przygotowani do podjęcia pracy m.in. w laboratorium przemysłowym, w zakładach chemicznych, firmach zajmujących się produkcją i oceną jakości kosmetyków, w laboratoriach analityki chemicznej o różnym profilu działalności, przedsiębiorstwach, zajmujących przetwórstwem i produkcją żywności, pracowniach projektowych. 

Ponadto będą przygotowani do podjęcia pracy w jednostkach zajmujących się pomiarami i kontrolą zanieczyszczenia środowiska oraz w służbach sanitarnych, a także w stacjach uzdatniania wód i oczyszczalniach ścieków, czy laboratoriach kryminalistycznych. Uruchomienie studiów na kierunku Bioanalityka chemiczna jest uzależnione od uzyskania zgody Ministerstwa Edukacji i Nauki, które wcześniej musi zasięgnąć opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

powrót
Politechnika Koszalińska
ul. Śniadeckich 2, 75-453 KOSZALIN
+48 94 347-85-00 +48 94 342-59-63
Pomoc Techniczna: webmaster@tu.koszalin.pl