POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA
MENU
AKTUALNE WYDARZENIA
Archiwum wydarzeń
WYDZIAŁY
Biuro Obsługi Studentów
Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością
Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji
Wydział Elektroniki i Informatyki
Wydział Mechaniczny
Wydział Nauk Ekonomicznych
Wydział Humanistyczny
Wydział Architektury i Wzornictwa
Filia w Szczecinku
Szkoła Doktorska
Archiwum Wydziału Technologii i Edukacji
Artykuł


Porozumienie
11 czerwca br. (czwartek) strony porozumienia podpiszą list intencyjny w sprawie utworzenia Wydziału Zamiejscowego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku.
Od października 2016 roku, w Szczecinku rozpocznie działalność Wydział Technologii Drewna Politechniki Koszalińskiej – to rezultat współpracy uczelni ze szczecinecką firmą Kronospan, Starostwem Powiatowym Szczecinek, Urzędem Miejskim w Szczecinku i Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną.
Jak wynika z założenia projektu, nowy kierunek Technologia Drewna będzie zawodowym, inżynierskim typem studiów, realizowanym we współpracy z przemysłem o specjalnościach: eksploatacja urządzeń, technologia obróbki drewna, meblarstwo oraz technologia chemicznej obróbki drewna. Liczba studentów ma systematycznie wzrastać, aż do osiągnięcia poziomu 500 w 2019 roku. Oferta kształcenia obejmuje siedem semestrów z możliwością kontynuacji nauki na drugim i trzecim stopniu na Politechnice Koszalińskiej.
Kronospan chce przyznawać stypendia pieniężne i staże najzdolniejszym uczniom Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku, kształcących się w zawodzie technik technologii drewna. Uczniowie ci, po ukończeniu nauki, zdobyciu wiedzy teoretycznej i praktycznej, będą gotowi do podjęcia studiów na kierunku Technologia Drewna.
W Wydziale Zamiejscowym Politechniki Koszalińskiej docelowo pracę znajdzie blisko 60 osób. Siedzibą będzie Zespół Szkół nr 3 w Szczecinku. Źródeł finansowania projektu będzie kilka, niewykluczone także, że uda się również pozyskać granty z Unii Europejskiej (Projekt Operacyjny Wiedza – Edukacja – Rozwój).
– Dla Politechniki Koszalińskiej uruchomienie szczecineckiego Wydziału Zamiejscowego to kolejny krok na drodze rozwoju – przyznaje prof. Tadeusz Bohdal. – Dzięki temu nie tylko wzbogacimy naszą ofertę kształcenia, ale również zagwarantujemy absolwentom zatrudnienie na bazie wykształcenia zawodowego na najwyższym poziomie. Porozumienie z Kronospanem i samorządem Szczecinka jest dobrym przykładem, że ścisła współpraca kilku podmiotów, a zwłaszcza uczelni z biznesem może przynieść korzyści dla wszystkich stron.