POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA


Kandydacie na studia:
- jeśli interesujesz się zagadnieniami związanymi z instalacjami budowlanymi z OZE, przyjdź na kierunek Inżynieria Środowiska na Wydziale Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji;
- jeśli interesujesz się zasadami działania i budową urządzeń OZE, zgłoś się na kierunek Energetyka na Wydziale Mechanicznym.
ZAPISY JUŻ TRWAJĄ!
Projekt zakłada stworzenie pięciu stanowisk dydaktycznych wyposażonych w sprzęt, narzędzia i urządzenia do praktycznej nauki montażu, eksploatacji i badania efektów współpracy hybrydowego układu grzewczego w zakresie ciepłej wody, centralnego ogrzewania i wentylacji z urządzeniami zasilanymi energią odnawialną (OZE). Dofinansowanie umożliwi zakup paneli fotowoltaicznych i kolektorów solarnych oraz wyposażenie stanowisk do montażu w nowoczesne narzędzia i urządzenia pomiarowe. Na stanowisku będzie można prowadzić pomiary parametrów określających efektywność współpracy urządzeń z instalacją służącą przygotowaniu ciepłej wody użytkowej, ogrzewaniu i wentylacji pomieszczeń użytkowych.
Politechnika Koszalińska zabiega o finansowe wsparcie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który ogłosił konkurs na wyłonienie najlepszych i najciekawszych projektów z zakresu edukacji ekologicznej realizowanych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Oprócz studentów naszej uczelni z pracowni będą mogli korzystać uczniowie szkół średnich, Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Aparatura i jej zastosowanie będą również prezentowane podczas rozmaitych uczelnianych imprez takich jak Festiwal Nauki, Dni Otwarte czy Targi Edukacji i Pracy. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na wrzesień.