POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA


Katedra Energetyki Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej jest organizatorem XV Sympozjum Wymiany Ciepła i Masy, które 16-19 września br. odbędzie się w Kołobrzegu. Patronat nad wydarzeniem sprawują: Komitet Termodynamiki i Spalania Polskiej Akademii Nauk (PAN), rektor Politechniki Koszalińskiej i prezydent Koszalina.
Celem spotkania jest szeroko pojęta wymiana poglądów dotyczących aktualnych i perspektywicznych problemów występujących w energetyce. Dotyczy to zagadnień badawczych związanych z konwersją energii i aplikacyjnych – dotyczących nowych rozwiązań proponowanych do zastosowania w praktyce przemysłowej. Oferta udziału w sympozjum kierowana jest do specjalistów, pracowników z jednostek naukowych, szkół wyższych, przedsiębiorców i samorządowców.
W sympozjum weźmie udział ponad 70 uczestników reprezentujących wszystkie ośrodki naukowe i akademickie w Polsce. Przyjadą przedstawicie przedsiębiorstw i samorządowcy. Udział zapowiedziało kilku członków PAN i goście z zagranicy.
Tematyka konferencji jest związana z obszarami funkcjonowania gospodarki kraju. Wpisuje się ściśle w zagadnienia związane z innowacyjnymi technologiami z zakresu termodynamiki i energetyki, o których głośno ostatnio w oficjalnych zapowiedziach administracji dotyczących zdynamizowania rozwoju naszej gospodarki.
Wśród szczegółowych tematów znajdą się: zagadnienia termodynamiczne, związane z energetyką konwencjonalną i Odnawialnymi Źródłami Energii, konwekcyjna wymiana ciepła w kompaktowych i konwencjonalnych wymiennikach ciepła, nowe rozwiązania technologiczne w zastosowaniach przemysłowych, bezpieczeństwo energetyczne Polski i świata, energetyka rozproszona, ochrona środowiska etc. Referat na temat zastosowań praktycznych w energetyce cieplnej wygłosi przedstawiciel Miejskiej Energetyki Cieplnej w Koszalinie. Ponadto odbędzie się spotkanie członków Komitetu Termodynamiki i Spalania PAN z udziałem przewodniczącego komitetu prof. Tadeusz Bohdala.
Podczas spotkania zaplanowano między innymi dyskusję na temat polityki energetycznej Polski i propozycji nowych rozwiązań technicznych i technologicznych dla przemysłu 4.0. Sponsorzy sympozjum to: Polska Akademia Nauk, rektor Politechniki Koszalińskiej, prezydent Koszalina i Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie.
Więcej: http://wm.tu.koszalin.pl/kat/406/symposium-on-heat-and-mass-transfer-2019