Prezentacje prac studentów Wydziału Architektury Wzornictwa stają się tradycją uczelni. Tym razem składająca się z dwóch części wystawa będzie towarzyszyć inauguracji roku. Pierwsza część to prezentowane w formie plansz prace studentów III roku kierunku Architektura Wnętrz. – Prace powstawały w semestrze letnim już w warunkach wynikających z ograniczeń spowodowanych zagrożeniem pandemią – wyjaśnia dr. hab. Katarzyna Radecka, dziekan Wydziału a zarazem kurator wystawy. – Ograniczona powierzchnia sprawia, że będziemy mogli pokazać cztery projekty, choć znacznie więcej nadaje się do przedstawienia publiczności.
Zadaniem studentów było przygotowanie projektów aranżacji baru, który mieści się w kampusie uczelni przy ulicy Racławickiej (budynek C). Wnętrze zostało niedawno odświeżone. Nadal jednak ma ono surowy charakter i nie zachęca do tego, by spędzić tam więcej czasu. Studenci przeprowadzili wywiad środowiskowy: przepytali innych studentów, pracowników uczelni i osoby z zewnątrz korzystające z tego punktu, jakich zmian oczekują w zakresie aranżacji wnętrza. O opinię pytali też pracowników baru. Tak powstał plan wytycznych projektowych, który został uwzględniony w indywidualnych pracach studenckich.
Projekty zakładają podział wnętrza na cztery strefy: część przeznaczoną na konsumpcję, strefę rozrywki i relaksu oraz część mobilną. Autorki – Marta Lińska, Klaudia Berechowska, Martyna Męczykowska i Iga Mazurek – proponują kolorystykę, wyposażenie, podział wnętrza. Prof. Katarzyna Radecka i asystentka dziekan Jolanta Kwarciak-Osiak, pod kierunkiem których powstały projekty, wyrażają nadzieję, że po modyfikacji propozycje będzie można zrealizować.
Druga część wystawy to ubiór – dwa projekty przygotowane pod kierunkiem dr Anny Szklińskiej z Katedry Sztuk Plastycznych. Autorki obydwu projektów – Irmina Kopka i Kornelia Trzcionkowska – przygotowały je w ramach prac licencjackich i uzyskały wyróżnienie Komisji Egzaminacyjnej.
Ekspozycję, którą zaprojektowała dr Monika Madej, prodziekan wydziału ds. studenckich, będzie można oglądać przez tydzień w holu budynku głównego przy ulicy Kwiatkowskiego.