Budownictwo
Kształcenie w zakresie budownictwa ogólnego, podstaw projektowania konstrukcji, stosowania poszczególnych technologii, organizacji procesów budowlanych, budowy i projektowania obiektów budownictwa mieszkaniowego i komunalnego, budownictwa przemysłowego i komunikacyjnego, prowadzenia robót budowlanych, przygotowania do pełnienia funkcji kierowniczych w budownictwie oraz rozwiązywania podstawowych zadań dotyczących branży i przemysłu budowlanego.
Specjalności I stopnia (stacjonarne i niestacjonarne)
- konstrukcje budowlane i inżynierskie
- budownictwo drogowe
Specjalności II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne)
- konstrukcje budowlane i inżynierskie
- budownictwo drogowe
Inżynieria Środowiska
Kształcenia dotyczy poznania i rozwiązywania problemów związanych z zagadnieniami: wyposażenia techniczno-sanitarnego budynków – instalacje wodociągowe, kanalizacyjne, gazowe, grzewcze, klimatyzacyjne i wentylacyjne oraz systemy zarządzania energią w budynkach infrastruktury podziemnej miast – sieci wodociągowe, kanalizacyjne, ciepłownicze i gazowe procesów i technologii oczyszczania ścieków i wody, recyklingu oraz zagospodarowania odpadów stałych i ciekłych procesów i technologii oczyszczania gazów odlotowych oraz monitoringu i ochrony powietrza atmosferycznego.
Specjalności I stopnia (stacjonarne i niestacjonarne)
• technologia wody, ścieków i odpadów
• sieci i instalacje
Specjalności II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne)
• technologia wody, ścieków i odpadów
• sieci i instalacje sanitarne
• ogrzewnictwo, ciepłownictwo i klimatyzacja (tylko stacjonarne)
Geodezja i Kartografia
Kształcenie dotyczy wiedzy z zakresu nauk: ścisłych, przyrodniczych i technicznych oraz wiedzy specjalistycznej z geodezji i kartografii. Uruchomiona w tym roku na kierunku Geodezja i Kartografia nowa specjalność Geodezja i Geoinformatyka łączy w sobie wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu Geodezji i Informatyki. Te interdyscyplinarne studia, poza klasyczną geodezją, przygotowują przyszłych inżynierów do analizowania i przetwarzania danych przestrzennych w celu projektowania i użytkowania systemów geoinformatycznych. Uczą się posługiwania nowoczesnymi technikami pomiarowymi z użyciem najnowszego sprzętu geodezyjnego – odbiorników satelitarnych, bezzałogowych statków powietrznych, skanerów laserowych, tachimetrów zautomatyzowanych i niwelatorów kodowych.
Specjalność I stopnia (stacjonarne i niestacjonarne)
• geodezja i geoinformatyka
Specjalność II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne)
• geodezja gospodarcza